پنج شنبه ۳۱ خرداد سال ۱۴۰۳

ران پال: ترامپ برای اجرای وعده خود در خصوص خروج آمریکا از سوریه اعلام آمادگی کرد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سناتور ران پال، عضو سابق مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشست روز گذشته خود با سناتور‌های جمهوری‌خواه برای اجرای وعده خروج نیرو‌های این کشور از سوریه و افغانستان اعلام آمادگی کرد.

عضو سابق مجلس نمایندگان آمریکا گفت: نه تنها او سیاست خود در سوریه را دنبال می‌کند بلکه واقعا فکر می‌کنم تغییراتی نیز در (تعداد نیرو‌های آمریکا) در افغانستان صورت بگیرد. اگر شما به نتایج نظرسنجی‌ها از مردم آمریکا نگاه کنید آن‌ها با رئیس جمهور هم عقیده هستند و آن‌ها صادقانه از دو حزب (جمهوری‌خواه و دموکرات) که نمی‌خواهند بایستند و بگویند دیگر کافی است، خسته شده‌اند.

ران پال از توضیح درباره اینکه آیا ترامپ درباره زمان دقیق خروج نیرو‌های آمریکا از سوریه و افغانستان صحبت کرده، خودداری کرد. او تاکید کرد ما درباره سوریه صحبت کردیم. او در این باره حرف زد که چگونه می‌توان اطمینان حاصل کرد که داعش در حال حاضر مسئله ساز نیست، اما همزمان ما نمی‌خواهیم برای همیشه در آنجا بمانیم. فکر می‌کنم او در این باره ثابت قدم است.

این اظهارات در حالی بیان شد که روز گذشته بر اثر وقوع انفجار در شهر منبج و در نزدیکی خودروی گشتی ائتلاف بین المللی تحت هدایت آمریکا، دستکم ۶ نفر کشته و ۱۹ نفر زخمی شدند. بنابر آخرین خبرها گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است. 

این درحالی است که پیشتر مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا مدعی شد داعش شکست خورده است و واشنگتن اکنون می‌تواند جنگ علیه داعش را به متحدان عضو ائتلاف آمریکایی واگذار کند.

کاخ سفید در ۱۹ دسامبر سال گذشته میلادی اعلام کرد نزدیک به ۲ هزار نیروی نظامی آمریکا طی ماه‌های آینده از سوریه خارج خواهند شد. اقدامی که به ادعای رئیس جمهور آمریکا به این حقیقت برمی‌گردد که نیرو‌های آمریکایی وظیفه خود در سوریه، یعنی نابودی داعش، را به انجام رسانده‌اند. این تصمیم ترامپ با انتقادات بسیاری در داخل آمریکا مواجه شد و منجر به استعفای جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا و برت مک‌گرک، نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در ائتلاف بین‌المللی از سمت خود شد.


پیام یا سوال خود را برایمان بفرستید

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.*

*